HAVA DURUMU
11°C / 22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
ANKET
Evet
  KADIŞEHRİ-ÇEKEREK KÖPRÜSÜ05-06-2015

  KARA YOLLARI TARAFINDAN İHALESİ TAMAMLANMIŞ OLAN İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE Kİ KADIŞEHRİ-ÇEKEREK KÖPRÜSÜNÜN YAPIM ÇALIŞMALARI EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAKTIR.İLÇEMİZ VE HALKINA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ...
  VOSVOS FESTİVALİ İLÇEMİZİ ŞENLENDİRDİ.05-06-2015

  VOSVOS FESTİVALİ İLÇEMİZİ ŞENLENDİRDİ

  Kaymakamlığımız ile Kadışehri Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ ile ilçemiz neşeli iki gün yaşadı. Festivale Yozgat, Tokat, Kırıkkale, Çorum, Samsun ve Ankara`dan 35 Vosvos katıldı.  Akabinde yapılan uçurtma etkinliğinde 7’den 70’e pek çok vatandaşımız uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı. Çocuklarımıza Kaymakamlığımızca 75 uçurtma ve festival için hazırlanan kep şapkalar hediye edildi. Uçurtma etkinliğinden sonra Vosvos Turu yapıldı. Köy ve mahallelerimizden seçilen 35 yaşlı vatandaşımız, öğretmenlerimiz ve çocuklarımıza Vosvos turu attırıldı. Çalılıtepe Mesire Alanından hareket eden konvoy Halıköy Beldesinde bir süre mola verdi. Burada vatandaşlarla fotoğraf çektiren Vosvosçular daha sonra Yoncalık Köyü üzerinden yeniden ilçemize döndü.31 Mayıs Pazar günü yine kahvaltıyla başladı. Daha sonra Vosvos sahipleri yanlarında getirdikleri kitapları Kadışehri Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde Okul Müdürü Ferhat İPEK’e, oyuncakları ise Kadışehri Anaokulu Müdürü Serkan EN’e teslim ettiler. Saat 12.00’de Seyhan Köyü istikametine Vosvos turu düzenlendi. Tura yine yaşlı vatandaşlarımız, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve bazı vatandaşlarımız katıldı.
  KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ'NE DAVET22-05-2015

  KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ`NE DAVET

  29-30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde yapacağımız, Yozgat`ta ve Kadışehri`nde ilk defa gerçekleştirilecek olan, birbirinden eğlenceli aktivitelerle bezenmiş Kadışehri Vosvos Festivali`ne ilçemizden ya da ilçe dışından tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Pek çok sürpriz etkinlik sizleri bekliyor.

  PİYASALAR
  İMKB
  102410 TL
  ALTIN
  186,954 TL
  DOLAR
  4,4877 TL
  EURO
  5,2816 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı22 Kişi
  Bugün Gelen52 Kişi
  Toplam Hit682549 Kişi