HAVA DURUMU
-3°C / 5°C
Çok Bulutlu
ANKET
Evet
  VOSVOS FESTİVALİ İLÇEMİZİ ŞENLENDİRDİ.05-06-2015

  VOSVOS FESTİVALİ İLÇEMİZİ ŞENLENDİRDİ

  Kaymakamlığımız ile Kadışehri Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ ile ilçemiz neşeli iki gün yaşadı. Festivale Yozgat, Tokat, Kırıkkale, Çorum, Samsun ve Ankara`dan 35 Vosvos katıldı.  Akabinde yapılan uçurtma etkinliğinde 7’den 70’e pek çok vatandaşımız uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı. Çocuklarımıza Kaymakamlığımızca 75 uçurtma ve festival için hazırlanan kep şapkalar hediye edildi. Uçurtma etkinliğinden sonra Vosvos Turu yapıldı. Köy ve mahallelerimizden seçilen 35 yaşlı vatandaşımız, öğretmenlerimiz ve çocuklarımıza Vosvos turu attırıldı. Çalılıtepe Mesire Alanından hareket eden konvoy Halıköy Beldesinde bir süre mola verdi. Burada vatandaşlarla fotoğraf çektiren Vosvosçular daha sonra Yoncalık Köyü üzerinden yeniden ilçemize döndü.31 Mayıs Pazar günü yine kahvaltıyla başladı. Daha sonra Vosvos sahipleri yanlarında getirdikleri kitapları Kadışehri Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde Okul Müdürü Ferhat İPEK’e, oyuncakları ise Kadışehri Anaokulu Müdürü Serkan EN’e teslim ettiler. Saat 12.00’de Seyhan Köyü istikametine Vosvos turu düzenlendi. Tura yine yaşlı vatandaşlarımız, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve bazı vatandaşlarımız katıldı.
  KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ'NE DAVET22-05-2015

  KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ`NE DAVET

  29-30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde yapacağımız, Yozgat`ta ve Kadışehri`nde ilk defa gerçekleştirilecek olan, birbirinden eğlenceli aktivitelerle bezenmiş Kadışehri Vosvos Festivali`ne ilçemizden ya da ilçe dışından tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Pek çok sürpriz etkinlik sizleri bekliyor.

  YOZGAT GAZETESİ İLÇEMİZDE YAPILAN ŞEHR-İ KADIN KONAĞININ TANITIMINI YAPTI...05-05-2015

  KADIŞEHRİNDE PLANLANAN ŞEHRİ KADIN KONAĞI ve PARK TESİSLERİ PROJESİ TAMAMLANDI.

  Yozgat`ın Kadışehri ilçesinde kadınlara yönelik hazırlanan proje kapsamında geçen yıl temeli atılan `Şehr-i Kadın Konağı ve Park` tesisleri inşaatı tamamlandı.

  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve İller Bankası tarafından mali destek verilen projenin hayata geçirilmesi için Kadışehri Kaymakamlığı ve Belediyesi harekete geçti. Yaklaşık 600 bin lira tutarındaki proje kapsamında inşa edilmek üzere geçen yıl temeli atılan `Şeh-i Kadın Konağı ve Park` tesislerinin inşaatı tamamlandı. Kadışehri ilçesinde yaşayan bayanların eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri için gerekli ortam sağlayacak olan Şehr-i Kadın Konağı tesisleri içerisinde eğitim salonları, kafeterya, spor salonu, bilgisayarlı kütüphane, çocuk oyun odası, mescit ve anne-bebek odası gibi bölümlerden oluşuyor. İlçenin park ve çocuk oyun alanı eksiği de gideriliyor. Aynı bölgede tesis edilen park içerisinde çocuk oyun grubu, kamelyalar, banklar ve yürüyüş yolu yer alıyor.

  Tesislerdeki çalışmalar son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde tefrişi ve çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete açılacağı bildirildi. / Seyfi Çelikkaya

  PİYASALAR
  İMKB
  93287 TL
  ALTIN
  212,715 TL
  DOLAR
  5,4738 TL
  EURO
  6,1921 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı5 Kişi
  Bugün Gelen70 Kişi
  Toplam Hit736913 Kişi