HAVA DURUMU
-5°C / 7°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  İLÇE TUBİTAK BİLİM FUARI YAPILDI10-06-2015

  İLÇE TÜBİTAK BİLİM FUARI YAPILDI

  TÜBİTAK desteğiyle 9 okulumuzda gerçekleştirilen 4006 Bilim Fuarlarında sergilenen en başarılı eserlerden oluşan İlçe TÜBİTAK Fuarı açıldı. Fuara 45 eser katıldı.

  İlçe TUBİTAK fuarının açılışına başta Belediye Başkanımız Davut KARADAVUT olmak üzere,  ilçe protokolü, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Seçilmiş 45 proje misafirler tarafından tam not aldı. Ziyaretçiler stantları tek tek gezerek projeleri bizzat öğrencilerin ağzından bir kez daha dinlediler. Fuar sonunda branş öğretmenlerinden oluşan bir komisyon tarafından en başarılı 30 eser 16 Haziran’da Yozgat’ta düzenlenecek olan İl TÜBİTAK Fuarı’na katılmak üzere tespit edildi. Değerlendirmeye göre Gümüşsu 4, Şehit Nuri Çelik 4, Kabalı 3, Şehit Doğan Özpolat ÇPAL 3, Kadışehri İmam-Hatip 4, Yavuhasan 2, Şehit Yasin Yoldaş 3, Şehit Adem Canpolat 4, Halıköy ise 3 eserle İl TÜBİTAK Fuarı’nda boy gösterecek.

  KADIŞEHRİ-ÇEKEREK KÖPRÜSÜ05-06-2015

  KARA YOLLARI TARAFINDAN İHALESİ TAMAMLANMIŞ OLAN İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE Kİ KADIŞEHRİ-ÇEKEREK KÖPRÜSÜNÜN YAPIM ÇALIŞMALARI EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAKTIR.İLÇEMİZ VE HALKINA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLERİZ...
  VOSVOS FESTİVALİ İLÇEMİZİ ŞENLENDİRDİ.05-06-2015

  VOSVOS FESTİVALİ İLÇEMİZİ ŞENLENDİRDİ

  Kaymakamlığımız ile Kadışehri Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ ile ilçemiz neşeli iki gün yaşadı. Festivale Yozgat, Tokat, Kırıkkale, Çorum, Samsun ve Ankara`dan 35 Vosvos katıldı.  Akabinde yapılan uçurtma etkinliğinde 7’den 70’e pek çok vatandaşımız uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı. Çocuklarımıza Kaymakamlığımızca 75 uçurtma ve festival için hazırlanan kep şapkalar hediye edildi. Uçurtma etkinliğinden sonra Vosvos Turu yapıldı. Köy ve mahallelerimizden seçilen 35 yaşlı vatandaşımız, öğretmenlerimiz ve çocuklarımıza Vosvos turu attırıldı. Çalılıtepe Mesire Alanından hareket eden konvoy Halıköy Beldesinde bir süre mola verdi. Burada vatandaşlarla fotoğraf çektiren Vosvosçular daha sonra Yoncalık Köyü üzerinden yeniden ilçemize döndü.31 Mayıs Pazar günü yine kahvaltıyla başladı. Daha sonra Vosvos sahipleri yanlarında getirdikleri kitapları Kadışehri Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde Okul Müdürü Ferhat İPEK’e, oyuncakları ise Kadışehri Anaokulu Müdürü Serkan EN’e teslim ettiler. Saat 12.00’de Seyhan Köyü istikametine Vosvos turu düzenlendi. Tura yine yaşlı vatandaşlarımız, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve bazı vatandaşlarımız katıldı.
  DUYURULAR
  PİYASALAR
  İMKB
  99835 TL
  ALTIN
  239,938 TL
  DOLAR
  5,7445 TL
  EURO
  6,4830 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı9 Kişi
  Bugün Gelen164 Kişi
  Toplam Hit785453 Kişi