HAVA DURUMU
-5°C / 7°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ'NE DAVET22-05-2015

  KADIŞEHRİ VOSVOS FESTİVALİ`NE DAVET

  29-30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde yapacağımız, Yozgat`ta ve Kadışehri`nde ilk defa gerçekleştirilecek olan, birbirinden eğlenceli aktivitelerle bezenmiş Kadışehri Vosvos Festivali`ne ilçemizden ya da ilçe dışından tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Pek çok sürpriz etkinlik sizleri bekliyor.

  YOZGAT GAZETESİ İLÇEMİZDE YAPILAN ŞEHR-İ KADIN KONAĞININ TANITIMINI YAPTI...05-05-2015

  KADIŞEHRİNDE PLANLANAN ŞEHRİ KADIN KONAĞI ve PARK TESİSLERİ PROJESİ TAMAMLANDI.

  Yozgat`ın Kadışehri ilçesinde kadınlara yönelik hazırlanan proje kapsamında geçen yıl temeli atılan `Şehr-i Kadın Konağı ve Park` tesisleri inşaatı tamamlandı.

  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve İller Bankası tarafından mali destek verilen projenin hayata geçirilmesi için Kadışehri Kaymakamlığı ve Belediyesi harekete geçti. Yaklaşık 600 bin lira tutarındaki proje kapsamında inşa edilmek üzere geçen yıl temeli atılan `Şeh-i Kadın Konağı ve Park` tesislerinin inşaatı tamamlandı. Kadışehri ilçesinde yaşayan bayanların eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri için gerekli ortam sağlayacak olan Şehr-i Kadın Konağı tesisleri içerisinde eğitim salonları, kafeterya, spor salonu, bilgisayarlı kütüphane, çocuk oyun odası, mescit ve anne-bebek odası gibi bölümlerden oluşuyor. İlçenin park ve çocuk oyun alanı eksiği de gideriliyor. Aynı bölgede tesis edilen park içerisinde çocuk oyun grubu, kamelyalar, banklar ve yürüyüş yolu yer alıyor.

  Tesislerdeki çalışmalar son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde tefrişi ve çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete açılacağı bildirildi. / Seyfi Çelikkaya

  AŞURE GÜNÜ.17-11-2014

  Lütfullah Kayalar Mahallesi sakinlerinin kendi imkanlarıyla organize ettikleri aşure davetine katıldık. Emeği geçen herkese teşekkürler
  DUYURULAR
  PİYASALAR
  İMKB
  99835 TL
  ALTIN
  239,938 TL
  DOLAR
  5,7445 TL
  EURO
  6,4830 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı9 Kişi
  Bugün Gelen53 Kişi
  Toplam Hit785342 Kişi