HAVA DURUMU
-4°C / 6°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  GENÇLİK MERKEZİMİZ YÜKSELİYOR...18-09-2014

  Yozgat’ın ilk müstakil gençlik merkezi özelliğinde olan Kadışehri Gençlik Merkezi inşaatı devam ediyor.

  Haziran ayında temeli atılan tesis Vasfibey Yolu üzerinde, Kabristan Sokak ile Yörükler Sokak’ın kesişme noktasında bulunuyor. Toplam 1.700 metrekare alan üzerine yapılacak olan ve 330 metre kapalı alanı bulunan tesisin Kasım ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Projede bilgisayar odası, kütüphane, etüt odası, kafe gibi üniteler bulunuyor. Ayrıca tesisin bahçesinde iki kamelya, 11 piknik masası ve çocuklar için bir çocuk oyun alanı yer alıyor. Kaymakamlığımız ve Belediyemizin imkanlarıyla inşa edilen tesis İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadışehri Genç Gelişim Derneği tarafından işletilecek. 

  Kadışehri Gençlik Merkezi, Yozgat`ın müstakil binaya sahip ilk gençlik merkezi olması yönüyle de ayrı bir önem taşıyor.
  KADIŞEHRİ'NDE ÇEVRE ve ASFALT DÜZENLEMELERİ 24-09-2014

  Kadışehri Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülmekte olan asfalt yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor.Belediye Başkanımız Davut Karadavut çalışmaları yakından takip etti.Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Karadavut,`Amacımız kısa sürede hızlı, etkin ve kaliteli hizmeti vatandaşımızla buluşturmak`dedi.
  ÖĞRENCİ YURDU İNŞAATI SONA ERDİ.15-09-2014

   İnşa ettirilen öğrenci yurdu ile ilçemizde ikamet eden, ekonomik durumu kötü olan öğrencilerimizin daha sağlıklı ve donanımlı bir çalışma ortamına kavuşmaları amaçlanıyor. 100’ü erkek ve 100’ü kız olmak üzere toplam 200 lise öğrencisine hizmet verecek yurt binasında öğrenci velilerinin kaygılarını giderecek her türlü çalışma da yapıldı. Bu kapsamda bu yıl uzak köylerimizde taşımalı eğitim ihalesi yapılmayacak.En kısa zamanda çevre düzenlemesinin yapılması ve diğer eksiklerinin de giderilmesiyle yurdun Kasım ayı başında faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.
  PİYASALAR
  İMKB
  93616 TL
  ALTIN
  208,990 TL
  DOLAR
  5,3413 TL
  EURO
  6,0898 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı10 Kişi
  Bugün Gelen110 Kişi
  Toplam Hit737556 Kişi