HAVA DURUMU
-5°C / 7°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  Belediyemiz'den Şehri Kadın Konağı Projesi30-05-2014

   Belediye Başkanımız Davut Karadavut, ORAN tarafından kabul edilen Şehri Kadın Konağı projesinin sözleşmesinin imzalandığını belirtti ve ilçeye 500 bin TL’lik bir yatırımı kazandırdıklarını söyledi. 
   Şehri Kadın Konağı projesi ile ilgili şu bilgileri verdi. “Kadışehri ilçesinde kadınların ortak kullanımına yönelik, bir adet kadın konağı oluşturarak; kadınların eğitim, bilgi, beceri ve mesleki yeterliliklerinin arttırılmasını, kadınların sosyal hayata katılımlarının arttırılmasını, kadınlar açısından fırsat eşitliğinin sağlanmasını, kadınlara yönelik ortak kullanıma açık rekreasyon alanlarının oluşturulması ve kadınlara yönelik sağlıklı yaşam için spor alanı oluşturulması sağlanması amaçlanmaktadır” dedi.
  ÇOK AMAÇLI MEKÂN
   Belediyemiz tarafından hazırlanıp ORAN desteğiyle hayata geçirilecek olan "Şehri Kadın Konağı" projesi ile Kadışehri ilçesinde yaşayan bayanların eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri için gerekli ortam sağlanmış olacak. Şehri Kadın Konağı, içerisinde eğitim salonları, kafeterya, spor salonu, bilgisayarlı kütüphane, çocuk oyun odası, mescit ve anne-bebek odası gibi bölümlerden oluşan çok amaçlı bir mekân olarak projelendirilmiştir” 
  SOSYAL YAŞAMA KATILIM
   “Belediye Başkanlığı olarak ilçemizde böyle bir projeyi hayata geçirerek, bayanlara yönelik mesleki eğitim, kişisel gelişim, sanat vb. kursları ile ilçemizin kadın nüfusunu sosyal ve ekonomik hayatın içine çekmeyi planlamaktayız. Kadınların özellikle eğitim aracılığı ile iş hayatına ve sosyal yaşama katılım seviyesinin yükselmesini sağlayarak, Devlet Planlama Teşkilatı’nın 10. Kalkınma Planı’nda bulunan en önemli maddelerinden birine katkıda bulunmuş olacağız. İlçe kadınlarımız için düşünüp uygulamaya geçtiğimiz bu proje ile kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak fırsat eşitliğini gözetmiş olacağız. Böylelikle kadınlarımızı ikinci plana atan her türlü düşünce kalıplarını, tabuları, engelleri en asgari seviyeye indirerek kadınların önünü açmayı planlamaktayız” 
  BELEDİYEMİZ KÜLTÜR MERKEZİNDE TÜBİTAK BİLİM FUARLARI İLÇE SERGİSİ YAPILDI23-05-2014

  TÜBİTAK’ın desteğiyle daha önce bilim fuarları düzenlenen Şehit Adem Canpolat Ortaokulu, Halıköy Ortaokulu, Ovacık Ortaokulu, Gümüşsu Ortaokulu, Örencik Ortaokulu, Kabalı Ortaokulu ve İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri kendi okullarından sonra maharetlerini ilçe merkezinde de sergilediler.
  KAN BAĞIŞINDA YOZGAT REKORU KIRILDI23-05-2014

  Kızılay ekiplerince ilçemizde  20-21 Mayıs tarihlerinde  gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında toplanan 409 ünite kan ile Yozgat rekoru kırıldı.
  DUYURULAR
  PİYASALAR
  İMKB
  99835 TL
  ALTIN
  239,938 TL
  DOLAR
  5,7445 TL
  EURO
  6,4830 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı50 Kişi
  Bugün Gelen97 Kişi
  Toplam Hit785386 Kişi