HAVA DURUMU
-5°C / 7°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  BİLİNÇLİ BİREY HUZURLU TOPLUM KONFERANSI07-11-2013

  Bilinçli birey huzurlu toplum konferansları kapsamında ilçemizde düzenlenen Günlük Yaşantımızda Helaller ve Haramlar konulu konferans  Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı ve Emekli Müftü Necmettin NURSAÇAN katılımıyla gerçekleşti.

    Yaklaşık 850 vatandaşımızın iştirak ettiği konferansın büyük çoğunluğu bayanlar oluşturdu. Belediye Başkanlığı Kültür Merkezi Salonunda  gerçekleşen konferansa ilginin yoğun olmasından dolayı  belediye hizmet binasında bulunan cafe&restoran kısmında dev ekranda sine vizyon  yayını ile de konferans sunulmuştur.

      Necmettin Nursaçan Kimdir?

  1942 yılında Kayseri’nin Hacılar ilçesinde doğdu. Kayseri İmam Hatip Lisesi`ni bitirdikten sonra İmdat Necmettin Çeven olan ismini mahkeme kararıyla Necmettin Nursaçan olarak  değiştirdi. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü`nden mezun oldu.

  Necmettin Nursaçan Arapça bilmektedir. Evli ve beş çocuk babasıdır. 15 Mayıs 1990`da Kayseri Müftülüğü`ne atandı. Bir dönem Millî Selamet Partisi`nden milletvekili adayı oldu. 9 Kasım 2005`te Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığıgörevine atandı. Mart 2007`de yaş haddinden emekliye ayrıldı. Kuvvetli hitabeti, etkili vaazları, dînî ve sosyal konulardaki hizmetleriyle tanınmaktadır. Kanal 7`de her hafta “Asr-ı Saadetten Tablolar” ve “Cuma Sohbetleri” gibi programlara katılmıştır.
  YENİ BELEDİYE BİNAMIZ HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇILMIŞTIR31-10-2013

  İLÇEMİZDE YAPIMI TAMAMLANAN BELEDİYE HİZMET BİNASI, BELEDİYEKÜLTÜR SARAYI, OTELİ VE RESTORANTIYLA HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇILMIŞTIR.

  İLÇEMİZİ DAHA ÇOK GELİŞTİREBİLMEK İÇİN YAPILAN, YAPILMAKTA OLAN VE YAPILACAK OLAN PROJELERİMİZ HIZLA DEVAM ETMEKTEDİR18-10-2013

  AK PARTİMİZİN HİZMET ANLAYIŞYLA ; İLÇE BAŞKANIMLA ,İL ENCÜENLERİMİZLE,BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZLE VE GÖREV YAPAN KAYMAKAMLARIMIZLA  TAM BİR UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞARAK ADALETİN VE KALKINMANIN ESAS OLDUĞU,MİLLETE HİZMETTE BAŞKA HİÇBİR AMAÇ VE DÜŞÜNCE TAŞIMADAN GÖREV YAPTIĞIMIZ İLÇEMİZ ,HERGEÇEN GÜN GELİŞEREK DEĞİŞMEKTEDİR.

   İŞTE BU FELSEFE VE İLKELER IŞIĞINDA BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATMANIN VE İLÇEMİZE YENİ BİR VİZYON KAZANDIRMIŞ OLMANIN HAKLI GURUR VE KIVANCINI BİRLİKTE YAŞIYORUZ.

   MÜSADELERİZLE;GÖREVEBAŞLADIĞIMIZ GÜNDEN İTİBAREN YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALAR HAKKINDA KISACA BİLGİLER SUNMAK İSTİYORUM.

  ALTYAPI ÇALIŞMALARI;

  İLÇEMİZ MERKEZİNE 3 KM. İLAVE SU HATTI EKLENEREK MEVCUT NÜFUSUMUZUN 2 KATINA YETECEK KAPASİTEDE SU SAĞLANDI.GÜMÜŞDİĞİN MAHALLEMİZİN İÇME SUYU HATTINI TAMAMEN YENİLEDİK . BÖYLECE İLÇE MERKEZİ,VASFİBEY VEGÜMÜŞDİĞİN MAHALLELERİMİZE SUYU 24 SAAT AKAR HALE GETİRDİK.GÜMÜŞDİĞİN VE VASFİBEY MAHALLELERİMİZİN KANALİZASYON ŞEBEKESİNİ %90 ORANINDA BİTİRDİK.İLÇE MERKEZİ VE MAHALLELERİMİZDE 130.000 M2 LİK  KİLİTLİ PARKE ÇALIŞMALARINI BİTİRİLMİŞTİR.YİNE DSİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPILARAK PROJELENDİRİLEN KADIŞEHRİ İMAMÖZÜ DERESİ VE GÜMÜŞDİĞİN MAHALLESİ 1 KM BETON KULLANILARAK DERE ISHAHI ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

  YİNE İLÇE MERKEZİMİZE 2 KM SICAK ASFALT YOLÇALIŞMASI YAPILMIŞTIR.

   SOSYAL TESİSLER;

   İLÇEMİZ VASFİBEY MAHALLESİNDE 50 DÖNÜM MESİRE ALANI DÜZENLENMİŞ OLUP,ÇALILITEPE SOSYAL TESİSİ VE YANINDA HALISAHA İLE BERABER DEĞERLİ HALIKMIZIN HİZMETİNE SUNULDU.YİNE İLÇEMİZİN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN OLAN KADIŞEHRİ ŞEHİRLERARASI TERMİNALİ,KADIŞEHRİ BELEDİYE DÜĞÜN SALONU VE ŞEHİR STADI TAMAMLANARAKAÇILIŞLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.AYRICA HALKIMIZIN DAHA İYİ KOŞULLARDA SPOR YAPMASINI SAĞLAYACAK FİTNESS SALONU KURULMUŞTUR.İNŞAALLAH BU SALONUN  HEM BAYAN HEM ERKEKLER İÇİN DAHA FONKSİYONLUSUNU YAPIMI DEVAM EDEN BELEDİYE VE KÜLTÜR SARAYIMIZDA YAPMAKTAYIZ.

   ARSA TAHSİSİ ÇALIŞMALARI;

   İLÇEMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER SAĞLAYAN KAMU KURUM VE KURULUŞLARI OLAN 10 YATAKLI  İLÇE HASTANESİ,İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ,İLÇE ÖZEL İDARESİ VE BAYAN KUR’AN KURSU BİNALARININ YERLERİ BELEDİYEMİZ TARAFINDAN TAHSİSİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

  CAMİİ VE KÜLLİYE ;

  İLÇE MERKEZİNDE 2500 KİŞİYE HİZMET VERECEK CAMİİ VE KÜLLİYENİN YERİNİN TAHSİSİ BELEDİYEMİZCE YAPILMIŞ OLUP PROJESİ YİNE BELEDİYEMİZCE HAZIRLANMIŞTIR.BU SAYEDE 47 ADET İŞYERİ,BAY VE BAYAN KUR’AN KURSU VE 500 KİŞİLİK TOPLANTI SALONU ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTE OLUP ENKISA SÜREDE  İLÇEMİZE KAZANDIRILACAKTIR.

  EĞİTİMÇALIŞMALARI;

  TOKİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN 24 DERSLİKLİ OKULUMUZ 2013-2014 DÖNEMİNDE EĞİTİME AÇILMIŞ OLUP BU BÖLGE EĞİTİM VE SPOR KOMPLEKSİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEKTİR.YİNE 1 DEVLET 3 TE ÖZEL OLMAK ÜZERE 4 ADET YURT İNŞAATLARI DEVAM ETMEKTEDİR.BOZOK  ÜNİVERSİTESİ AKADAĞMADENİ MESLEK YÜKSEK OKULUNA BAĞLI BAHÇE TARIMI BÖLÜMÜ GAYRETLİ ÇALIŞMALARIMIZLA 2012-2013 DÖNEMİNDE EĞİTİME BAŞLAMIŞTIR.GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİMİZİN KÜLTÜREL GELİŞİMİNİ SAĞLAMAKİÇİN GENÇLİK MERKEZİ PROJEMİZİN MİMARİ PROJELERİ SONUÇLANDIRILMIŞ OLUPYAPIMI DEVAM ETMEKTEDİR.

   TARIM VE HAYVANCILIK;

   GÖREVE GELDİĞİMİZ İLKGÜNDEN BERİ İLÇEMİZİN  EKONOMİK ALANLARDA DA KALKINMASINI KENDİMİZE GÖREV BİLDİK.BU GAYELERLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TOPLANTILAR SONUCU BÖLGEMİZİN ÖNCELİKLİ SEKTÖRLERİ OLAN TARIM VE HAYVANCILIK PROJELERİ HAZIRLADIK.İLÇEMİZ KABALI KÖYÜNDE ÜLKEMİZİN ENBÜYÜK MEYVECİLİK PROJESİNİ BAŞTA SİZ DEĞERLİ BAKANIM OLMAK ÜZERE GERÇEKLEŞTİRDİK.PROJENİN UYGULANMASIADINA KURULAN ŞİRKETE BELEDİYE OLARAK ORTAK OLUP DESTEK VERDİK.YİNE ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI TARAFINDAN KABÜL GÖREN KADIŞEHRİ SÜT TOPLAMA MERKEZİ PROJESİNE YER VE BİNA TESİS ETTİK.İNŞALLAH ORGANİZE VE ENTEGRE HAYVANCILIK PROJESİ ÇALIŞMAMIZ DEVAM ETMEKTE OLUP ÇOK KISA SÜREDE SİZLERİN DESTEĞİYLE UYGULAMAYA GEÇECEĞİZ.YİNE İLİMİZİN 3. BÜYÜK HAYVAN PAZARIMIZIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ.

  ŞU ANDA İÇESİNDE BULUNDUĞUMUZ BELEDİYE KÜLTÜR SARAYININ YAPIMI HIZLA DEVAM ETMEKTE OLUP BÜNYESİDE 60 YATAKLI OTEL,RESTORAN VE CAFE ,KÜLTÜR MERKEZİ,ÇOK AMAÇLI TOPLANTI SALONU,BELEDİYE HİZMET BİNASI,ALIŞVERİŞ MERKEZİ,SPOR VE KONDİSYON SALONU , HAMAM VE OTOPARK  BULUNAN İNŞAATIMIZ KASIM AYI İÇESİNDE  ÇOK DEĞERLİ HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇILACAKTIR.

   

  TABİKİ BU YAPTIKLARIMIZ BUNLARLA SINIRLI KALMAYACAKVE TABİİKİ BU YAPILAN HİZMETLER YALNIZ BİZİM DEĞİL,BAŞTA BAŞBAN YARDIMCIMIZ BEKİR BOZDAĞ BEYEFENDİ ,MİLLETVEKİLLERİMİZ,SAYIN ERTUĞRUL SOYSAL BEY,  SAYIN YUSUF BAŞER BEY İN GAYRET VE DESTEKLERİYLE OLMUŞTUR.BURADA TÜM KADIŞEHİRLİLER VE ŞAHSIM ADINA TEŞEKKÜR VE MİNNETLERİMİ SUNARIM.

   

  İŞTE BÜTÜN BU ÇALIŞMALAR, PARTİMİZİN VE TEŞKİLATIMIZIN KAZANDIRDIĞI KÜLTÜR,HİZMET VE DİSİPLİN ANLAYIŞIYLA ,BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE VÜCUT BULMUŞTUR VE BULMAYA DEVAM EDECEKTİR.DURMAK YOK,YORULMAK YOK,ÇALIŞMAYA DEVAM.HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYOR,SAYGILAR SUNUYORUM.

   

  DUYURULAR
  PİYASALAR
  İMKB
  99835 TL
  ALTIN
  239,938 TL
  DOLAR
  5,7445 TL
  EURO
  6,4830 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı44 Kişi
  Bugün Gelen90 Kişi
  Toplam Hit785379 Kişi