HAVA DURUMU
10°C / 23°C
Çok Bulutlu
ANKET
Evet
  RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN07-08-2013

   Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar,milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! 

                              KADIŞEHRİ  BELEDİYE BAŞKANI                                                                           DAVUT KARADAVUT                                                   
  ALT YAPI ÇALIŞMALARI02-08-2013

         İlçemiz Terminali arkasından geçen derenin taşmaması için olağan kanala 35 metre daha büz eklenerek imam özü deresine bağlantısı yapılıyor.
        Terminal  Binasının ve Çekerek Kara yolunun su ve sel  baskınlarına önleyici tedbir olacaktır. 
  BOZOK BEREKET KERVANI İLÇEMİZDE 02-08-2013

   Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi işbirliği ile hazırlanan ve ‘Gönül sofrasında sizlerle‘ sloganıyla yola çıkan “Bozok Bereket Kervanı’ 31.07.2013 tarihinde İlçemizde iftar verdi.Yaklaşık 1700 vatandaşımızın katıldığı iftara Vali Yardımcımız Kemal ŞAHİN, Yozgat Milletvekili Ertuğrul SOYSAL, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf BAŞER, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Recep YALÇINKAYA, İlçemiz Kaymakamı Lütfullah ÜN, İlçemiz Belediye Başkanı Davut KARADAVUT ayrıca çevre ilçe kaymakamları, Özel İdare Genel Sekreteri Muammer YANIK, daire müdürleri ve çevre belde başkanları katıldı.

                       İftar öncesi konuşan Vali Yardımcısı Kemal Şahin, Bozok Bereket Kervanı’nın Ramazan ayının ilk günlerinde hareket ettiğini belirterek “Kervanımız konakladığı 10. ilçemiz Kadışehri’ndeyiz. Kervanın gittiği yerlere bereket dağıttığını vurgulayan Şahin, “Bu projenin mimarları Sayın Valimiz Abdulkadir Yazıcı ve ona destek veren Belediye Başkanımız Yusuf Başer. Gerçekten ilimizle ilçelerimizi buluşturmak, kaynaştırmak, Ramazan ayının bereketinden istifade etmek amacıyla bu organizasyon düzenlendi” dedi.Şahin, Kadışehri’nin birbirinden güzel projelere imza atıldığını vurgulayarak, “Kabalı Projesi gerçekten bereket projesi. Bugün de gittik, insanlarımız kazanıyor ve birlikte çalışıyor. Bu ilçemizin birlik ve beraberliğini gösteriyor” diye konuştu.

                             Kur’ an tilaveti ve İl Müftüsü Sayın Ahmet POÇANOĞLU iftar duasının ardından iftarlar açılarak program sema ve çeşitli gösterilerle devam etti.

  PİYASALAR
  İMKB
  103200 TL
  ALTIN
  197,070 TL
  DOLAR
  4,7083 TL
  EURO
  5,4926 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı36 Kişi
  Bugün Gelen138 Kişi
  Toplam Hit684969 Kişi