HAVA DURUMU
-4°C / 6°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  İLİMİZ VALİSİ SAYIN ABDULKADİR YAZICI İLÇEMİZDE CAMİ AÇILIŞI YAPTI VE YURT TEMELİ ATMA TÖRENİNİ KATILDI.16-07-2013

  İLİMİZ VALİSİ SAYIN ABDULKADİR YAZICI İLÇEMİZDE CAMİ AÇILIŞI YAPTI VE YURT TEMELİ ATMA TÖRENİNİ KATILDI.
  İlimiz Valisi Sayın Abdulkadir YAZICI, İlk olarak İlçemiz Gümüşsu Köyü’nde, bünyesinde Kur’an Kursu’nun da bulunduğu  Cemalettin Efendi Cami’nin açılışına katıldı.


  Vali Yazıcı, açılış öncesi yaptığı konuşmada,  Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde çok sayıda benzer eserlerin milletin hizmetine sunulduğunu söyledi.
  Batı’da genelde mabetleri devletlerin inşa ettiğini anlatan Yazıcı, “Orada millet mabetlerin sahibi değildir. Bizim yüce milletimiz kendi mabedini büyük ölçüde kendisi yapar. Devlette bunun bir yerinde teşvik amaçlı bulunur. Milletimiz kendi içinden gelen duygu ve düşüncelerle ibadethanelerini yapar. Bunu da ibadet görerek yapar. Makbul olanı da güzel olanı da budur. Çünkü daha sonra yaptıkları ibadethanelerin içerisini de kendisi doldurur. Bu eserler içerisi boş kalmak için, riya için ya da “şu köyün camisi de yok” diye yapılmaz. Rahat ibadet edebilmek için yapılır. Sizler de bu emeği ortaya koymuşsunuz” dedi.
  Yazıcı, şöyle devam etti:
  “Bu eserler yapılmak için yapılmaz. Sizlerin geleceği olan bu yavrular bu camide Kuran eğitimi alacaklar ve sizlerden sonra da bu camiyi doldurmaya devam edecekler” diye konuştu.
  Herkesin Ramazan ayını tebrik eden Vali Yazıcı, kılınacak ilk teravih ve sonrasında kılınacak namazların da kabul olmasını diledi.
  Vali Yazıcı, caminin etrafının güzelleştirilmesi, şadırvanının yapılması konusunda da destek vereceklerini söyledi.
  Yazıcı, köye daha çok bayanların kullanması için de kamelya göndereceklerini kaydetti. Konuşmalarının ardından caminin kurdelesi Vali Yazıcı, Kaymakam Ün, Belediye Başkanı Davut Karadavut, İl Genel Meclisi Başkanı Ayhan Can ve Köy Muhtarı Arif Ekin tarafından kesildi.
  Vali Yazıcı, açılışın ardından köy de yapılan asfaltlama çalışmalarını inceledi.Daha Sonra İlçemiz Çaypınar Mahallesinde, Kadışehri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın “Endişem Yok, Okumak İçin Bir Işığım Var” adlı Toplum Kalkınması Projesi kapsamında yapılan 200 kişilik öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı.

  Kadışehri’nde Kaymakam Lütfullah Ün ve Belediye Başkanı Davut Karadavut’un uyumlu çalışmalarının ilçenin gelişmesine önemli katkılar sunduğunu vurgulayan Yazıcı, “Heyecanlı olmak önemli, heyecanınızı kaybederseniz yaptığınız işin tadı tuzu kalmaz. Kadışehri’nde Kaymakamımızı ve belediye başkanımızı heyecanlı görmek ve dertleri olduğunu görmek güzel bir şey. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız, ilçemizde “Okullar kampüsü” gibi bir şey düşünüyorlar. İnşallah bu alana güzel bir eğitim kampüsü oluşturuyorlar. Hükümetimizin, devlet bütçesinden bizlere gönderdiği bütçelerin, güzel şekilde uygulandığını görmek bizleri ayrıca sevindiriyor. Bugün de burada bunun bir örneğini görüyoruz”  dedi.
  Belediye Başkanı Davut Karadavut ise ilçede öğrenci yurdu ihtiyacının bulunduğunu, şu an 2 öğrenci yurdu inşaatının devam ettiğini kaydetti. Karadavut, öğrenci yurtlarının ilçede eğitime önemli katkılar sunacağını vurguladı.
  Konuşmaların ardından Vali Yazıcı, yurt inşaatı teme atma törenine gelen Kadışehri Hamiyet çocukları ile yurdun temeline harç bırakmak için birlikte butona bastı.
  Açılışa Garnizon Komutanı Jandarma Albay Recep Yalçınkaya, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık ve çok sayıda davetli katıldı.
  HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN16-07-2013

  Ramazan Ayının başlaması ile Belediye ekiplerimiz İftar çadırının kurulumu tamamlayarak ramazan ayı boyunca yapılacak iftarla  hazır hale getirdi.
   Kadışehri Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen İftar Çadırı Bu yılda Şehit Adem Canpolat İlkokulunun Bahçesinde bulunan alana kurularak on bir ayın sultanı  Ramazan Ayının ilk gününden itibaren iftar vermeye başlamıştır.
  Daha Çok büyük şehirlerde görülen iftar çadırı geleneğine katılan belediyemizin iftar çadırı yoğun ilgi görüyor.Belediye ve Esnafımızın işbirliği  ile  faaliyet gösteren İftar Çadırımızda İhtiyaç sahipleri oruç açmanın  hazzını yaşıyor.
  İftara yetişemeyenler, yolcular,misafirler ve her kesimden vatandaşımız iftarını çadırımızda açıyor.Bu yıl da yaklaşık 70 Kişilik kapasitesi ile tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayı Boyunca Hizmetinde olacaktır.
  TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN RAMAZAN AYI MÜBAREK OLSUN
  DERE ISLAHI16-07-2013

  DereIslahı: Belediyemiz ve DSİ Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yapılarakimam özü deresinde yaklaşık 2500metrelik alan ıslah edilmiştir. Ayrıca 1000metrelik kanal yapımı tamamlanmıştır.

  PİYASALAR
  İMKB
  93616 TL
  ALTIN
  208,990 TL
  DOLAR
  5,3413 TL
  EURO
  6,0898 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı10 Kişi
  Bugün Gelen106 Kişi
  Toplam Hit737552 Kişi