HAVA DURUMU
10°C / 23°C
Çok Bulutlu
ANKET
Evet
  ATIK SU ARITMA TESİSİ YAPIMI23-11-2011

           
           Belediyemiz tarafından ilçemize Bakanlığımızın önerdiği 5000 kişilik Atık Su Arıtma Tesisi yapılmaktadır.Bu yapılmakta olan tesisin amacı  atık sularının doğaya zarar vermeden arıtılarak tarımda kullanılabilir su haline getirilmesi sağlanacaktır.Söz konusu projenin ihalesi yapılmış olmakla beraber tesisin inşaatı yapım aşamasındadır ve 2012 yılında ilçemizin hizmetine sunulacaktır.  DÜĞÜN SALONU AÇILIŞI24-11-2011

        İlçemiz Lutfullah Kayalar Mahallesinde İnşaa edilen belediyemiz düğün salonu Başbakan yardımcısı Sayın Bekir BOZDAĞ,Yozgat Akparti Milletvekilleri, Valimiz Sayın Necati ŞENTÜRK`ün katılımlarıyla 21 ağustos pazar günü açıldı.

      Belediyemiz düğün salonu toplamda 440m2 kapalı alana sahip olup içerisinde 1 adet kafeterya 1adet toplantı salonu 1 adet mutfak olmak üzere iki kat olarak inşaa edilmiştir.


         
                      
  BELEDİYE HİZMET BİNAMIZI EĞİTİME TAHSİS ETTİK23-11-2011

  İlçemizde eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesi kalite ve başarının arttırılması amacı ile  belediye hizmet binasını Kız Öğrenci Yurdu olarak 20 yıllığına milli Eğitim Bakanlığına Tahsis ettik.

  İlçemizle birlikte  çevre yerleşim yerlerindeki kız öğrencilerin  mağduriyetinin giderilmesi böylelikle daha rahat ve huzurlu ortamda eğitimin  sürdürülmesi amaçlanmıştır. Özellikle köylerden gelerek  eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrencilerimizin rahat güvenilir ve huzurlu bir eğitim ve öğretim imkanına kavuşaçaklardır.

  Aynı zamanda da barınma yeri sıkıntısı nedeni ile eğitim -öğretim imkan ve fırsatından  istifade edemeyen  kız öğrencilerimiz  eğitim-öğretim hakkını sürdürecektir. Belediye Başkanlığı olarak  Eğitim konusunda da duyarlı  olduğumuzu ifade ederek  fiziki imkansızlığı bertaraf edip Belediye Hizmet Binasını  bu amaçla tahsis ederek " kız Öğrenci Pansiyonu" nun bütün bürakratik işlemlerini tamamlayarak  2011-2012  eğitim - öğretim yılına hazır hale getirmiş bulunmaktayız. 4 Katlı olan bu bina da 200 Öğrenci kapastisesi olacaktır.
  PİYASALAR
  İMKB
  103200 TL
  ALTIN
  197,070 TL
  DOLAR
  4,7083 TL
  EURO
  5,4926 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı34 Kişi
  Bugün Gelen89 Kişi
  Toplam Hit684920 Kişi