HAVA DURUMU
-3°C / 5°C
Çok Bulutlu
ANKET
Evet
  MERKEZ CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ 01-12-2011


  İlçemiz Merkez Camiinin yıkılarak ilk iki katı işyerleri, sosyal amaçlı salon ve tesislerden oluşacak, üst katında ise 1700 metrekare alan üzerine 3 bin kişi kapasiteli Yeni Camiinin temel atma törenine Valimiz Necati Şentürk, Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ ve Mehmet Çiçek, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, İlçe Kaymakamımız İsmail Şanlı, Belediye Başkanı Davut Karadavut, Yozgatlı Hayırsever İşadamı Bilal Şahin ve ilçe halkının katılımıyla saat 10:30`da yapıldı.

  Temel atma töreninde konuşan Valimiz Necati Şentürk, "Kabalı Meyvecilik Projesi, Merkez Camii`nin tamamlanması ve daha birçok yeniliklerle Kadışehri ilçesinin gelişimi hızla devam etmektedir" dedi.
      
  BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KONUŞMASI;

   SOSYAL VE ÇEVREYE DUYARLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA BAĞLI  OLARAK, KADIŞEHRİ`MİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİNE İNANDIĞIMIZVE AYNI ZAMANDA  DA MERKEZİ YERE SAHİP OLAN ESKİ CAMİ VE CAMİNİN  ÖNÜNDE BULUNAN İŞYERLERİNİN GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİN ORTADAN KALDIRILMASI DA AMAÇLANARAK, İLÇEMİZ ESNAFININ RAHATLATILMASI VE İNSANLARIMIZIN RAHAT VE HUZUR İÇİNDE İBADET EDECEĞİ MODERN BİR CAMİİ İNŞA ETMENİN KIVANCINI YAŞAMAKTAYIZ.

  TEMELİNİ BİRAZ SONRA ATACAĞIMIZ CAMİ VE İŞYERLERİNİN, YAPIMINA ÖNCÜLÜK EDEN BELEDİYEMİZ, CAMİ ARSASININ BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ  BU AMAÇLA TAHSİS ETMİŞ VE BİR KISMINI İSE İŞYERİ SAHİPLERİNİN KENDİ RIZALARIYLA CAMİ DERNEĞİNE DAHA MODERN BİR İŞYERİ VERİLMESİ KAYDIYLA TAHSİS EDİLEREK, GENİŞ, KULLANIŞLI VE FERAH BİR İŞ MERKEZİ VE DİNİ TESİSE KAVUŞMA İMKANI DOĞMUŞTUR. ALT İKİ KATINDA İŞYERLERİ İLE SOSYAL VE KÜLTÜREL AMAÇ İÇİN KULLANILACAK SALONUN YER ALACAĞI CAMİİ İNŞAATI "KADIŞEHRİ MERKEZ CAMİİ DERNEĞİ"NCE YAPILACAKTIR. BUGÜN TEMELİNİ ATACAĞIMIZ BU PROJE DAHİLİNDE; 1.600 M2 BODRUM KAT, 1.200 M2 ZEMİN KAT, 1.700 M2 CAMİ ALANI, ÇİFT MİNARELİ VE ASANSÖR SİSTEMİ BULUNAN, 3.000 CEMAAT KAPASİTELİ BÜYÜK BİR İBADETHANE İNŞAA EDİLECEKTİR. YİNE 47 ADET İŞYERİNİN YANI SIRA, ALYT KATINDA KUR`AN KURSU, SOSYAL VE KÜLTÜREL SALONLAR, ŞADIRVAN, CENAZE YIKAMA VE UMUMA HİTAP EDECEK HAMAM BÖLÜMLERİYLE İLÇEMİZ İÇİN ÖRNEK BİR TESİS OLACAKTIR.

  YOZGAT`IMIZIN MEDAR-I İFTİHARI İŞADAMIMIZ SAYIN BİLAL ŞAHİN BEYE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, ARAMIZDA GÖRMEKTEN SON DERECE MUTLU OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTİYORUM. İLÇEMİZE YAPILACAK OLAN BU CAMİİ İNŞAATININ YAPIMINDA DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYECEĞİNE GÖNÜLDEN İNANIYOR SAYGILAR SUNUYORUM.

  YEREL YÖNETİMLERİN ÖZELLİKLE KÜÇÜK İLÇELERDEKİ HİZMETLERİN NE DERECE ZOR VE KIT İMKANLARLA YAPILDIĞINI BİLEN VE İLÇEMİZE YAPILAN HER BİR HİZMETTE EMEKLERİNİ ESİRGEMEYEN AK PARTİ GURUP BAŞKAN VEKİLİMİZ VE SAYIN YOZGAT MİLLETVEKİLLERİMİZİN  DE BU ÇALIŞMALARIMIZDA DESTEK VE KATKILARINI DEVAM ETTİRECEĞİNE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR.

  BU TESİSLERİN HİZMETE KAZANDIRILMASINDA , EMEĞİ GEÇEN BAŞTA MADDİ VE MANEVİ DESTEKLERİNİ BİZLERDEN ESİRGEMEYEN  İLÇEMİZ HALKINA,  ESNAFIMIZA, BÜTÜN YÜRDIMSEVERLERE, DERNEK BAŞKANIMIZ UĞUR AKSU`YA VE DERNEK ÜYELERİNE  VE BURALARA KADAR GELEREK BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE EN İÇTEN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.  KADIŞEHRİ BELEDİYESİ ÇEVRE YOLU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI20-09-2011

  Kadışehri Belediyesi, ilçe merkezinden geçen Sivas-Akdağmadeni-Tokat bağlantılı yolun yarattığı sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çevre yolu projesini hayata geçirmek üzere çalışma başlattı.

  Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, Sivas-Tokat bağlantılı yolun Kadışehri ilçe merkezinden geçmesi nedeniyle yolun sürekli bozulduğunu, transit geçişlerde trafiğin aksayıp, esnafın yazın tozdan, kışın da çamurdan şikayet ettiğini belirtti. Yolu özellikle ağır tonajla araçların kullandığını belirten Karadavut, ``Sorunu çözmek amacıyla alternatif bir yol yapmak üzere çalışma başlattık. İlçe merkezinin yakınından yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda bir çevre yolu yapıyoruz`` dedi.

  Karadavut, yolun tamamlanıp, ulaşıma açıldığında ilçe merkezindeki trafiğin rahatlayıp, sorunların da büyük oranda çözüme kavuşmuş olacağını belirterek, ilçe merkezindeki yollarda da iyileştirme yapıp, sıcak asfalt döktüklerini bildirdi.

  İlçe merkezindeki 2 bin 200 metre uzunluğundaki yolu bölünmüş yola dönüştürüp, yağmur suyu kanalizasyon şebekesi döşettirdiklerini ifade eden Karadavut, ``Yapılan çalışma ile ilçe merkezimizdeki esnafımızı yazın tozdan, kışın da çamurdan kurtarmış olduk. Yapmış olduğumuz bu çalışmalara Yozgat Valisi Necati Şentürk de destek verdi`` dedi.

                             


  ÇALILI TEPE SOSYAL TESİSİ13-12-2011

  İlçemiz Vasfıbey Mahallesinde bulunan aynı zamanda  da mesire alanı özelliği taşıyan "Çalılı Tepe Dinlenme Parkı ve Sosyal Tesisi" hizmete açılmıştır.Bu tesis  ve park kentimizin adeta akciğerleri konumundadır.Hemşehrilerimizin yanı sıra dışarıdan gelen misafirler için en nezih ve temiz bir ağırlama imkanı sunmaktadır."Çalılı Tepe"olarak bilinen bu mevkide gerekli düzenleme ve çalışmalar Belediyemiz tarafından yaptırılarak,halkın hizmetine sunulmuştur.Dinlenme parkı alanında 5 adet kamelya ve süs havuzunun yanı sıra,meşe ve değişik bitki örtüsü yer almakta.Çocuklara yönelik oyun gruplarının da yer aldığı parkın alt kısmında da "Halı Saha Tesisi" mevcuttur.
  PİYASALAR
  İMKB
  93287 TL
  ALTIN
  212,725 TL
  DOLAR
  5,4738 TL
  EURO
  6,1921 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı4 Kişi
  Bugün Gelen66 Kişi
  Toplam Hit736909 Kişi