HAVA DURUMU
-2°C / 9°C
Sisli
ANKET
Evet
  BELEDİYE HİZMET BİNAMIZI EĞİTİME TAHSİS ETTİK23-11-2011

  İlçemizde eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesi kalite ve başarının arttırılması amacı ile  belediye hizmet binasını Kız Öğrenci Yurdu olarak 20 yıllığına milli Eğitim Bakanlığına Tahsis ettik.

  İlçemizle birlikte  çevre yerleşim yerlerindeki kız öğrencilerin  mağduriyetinin giderilmesi böylelikle daha rahat ve huzurlu ortamda eğitimin  sürdürülmesi amaçlanmıştır. Özellikle köylerden gelerek  eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrencilerimizin rahat güvenilir ve huzurlu bir eğitim ve öğretim imkanına kavuşaçaklardır.

  Aynı zamanda da barınma yeri sıkıntısı nedeni ile eğitim -öğretim imkan ve fırsatından  istifade edemeyen  kız öğrencilerimiz  eğitim-öğretim hakkını sürdürecektir. Belediye Başkanlığı olarak  Eğitim konusunda da duyarlı  olduğumuzu ifade ederek  fiziki imkansızlığı bertaraf edip Belediye Hizmet Binasını  bu amaçla tahsis ederek " kız Öğrenci Pansiyonu" nun bütün bürakratik işlemlerini tamamlayarak  2011-2012  eğitim - öğretim yılına hazır hale getirmiş bulunmaktayız. 4 Katlı olan bu bina da 200 Öğrenci kapastisesi olacaktır.
  İLÇEMİZE YENİ ŞEHİR STADYUMU07-12-2011

  Gençlik ve Spor hizmetleri kapsamında girişimlerimiz devam etmektedir. Belediyemizin 2009 Yılında Çalılı Tepe Mevkinde Hizmete sunduğu halı saha spor severlere hizmet vermektedir.

  Diğer yandan  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 25.000 m2 arsa tahsis edilerek Şehir Stadyumu yapımı için çalışmalar başlatıldı. İhalesi tamamlanan stad en kısa sürede hizmete sunulacaktır.

  MERKEZ CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİ 01-12-2011


  İlçemiz Merkez Camiinin yıkılarak ilk iki katı işyerleri, sosyal amaçlı salon ve tesislerden oluşacak, üst katında ise 1700 metrekare alan üzerine 3 bin kişi kapasiteli Yeni Camiinin temel atma törenine Valimiz Necati Şentürk, Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ ve Mehmet Çiçek, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, İlçe Kaymakamımız İsmail Şanlı, Belediye Başkanı Davut Karadavut, Yozgatlı Hayırsever İşadamı Bilal Şahin ve ilçe halkının katılımıyla saat 10:30`da yapıldı.

  Temel atma töreninde konuşan Valimiz Necati Şentürk, "Kabalı Meyvecilik Projesi, Merkez Camii`nin tamamlanması ve daha birçok yeniliklerle Kadışehri ilçesinin gelişimi hızla devam etmektedir" dedi.
      
  BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KONUŞMASI;

   SOSYAL VE ÇEVREYE DUYARLI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA BAĞLI  OLARAK, KADIŞEHRİ`MİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİNE İNANDIĞIMIZVE AYNI ZAMANDA  DA MERKEZİ YERE SAHİP OLAN ESKİ CAMİ VE CAMİNİN  ÖNÜNDE BULUNAN İŞYERLERİNİN GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİN ORTADAN KALDIRILMASI DA AMAÇLANARAK, İLÇEMİZ ESNAFININ RAHATLATILMASI VE İNSANLARIMIZIN RAHAT VE HUZUR İÇİNDE İBADET EDECEĞİ MODERN BİR CAMİİ İNŞA ETMENİN KIVANCINI YAŞAMAKTAYIZ.

  TEMELİNİ BİRAZ SONRA ATACAĞIMIZ CAMİ VE İŞYERLERİNİN, YAPIMINA ÖNCÜLÜK EDEN BELEDİYEMİZ, CAMİ ARSASININ BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ  BU AMAÇLA TAHSİS ETMİŞ VE BİR KISMINI İSE İŞYERİ SAHİPLERİNİN KENDİ RIZALARIYLA CAMİ DERNEĞİNE DAHA MODERN BİR İŞYERİ VERİLMESİ KAYDIYLA TAHSİS EDİLEREK, GENİŞ, KULLANIŞLI VE FERAH BİR İŞ MERKEZİ VE DİNİ TESİSE KAVUŞMA İMKANI DOĞMUŞTUR. ALT İKİ KATINDA İŞYERLERİ İLE SOSYAL VE KÜLTÜREL AMAÇ İÇİN KULLANILACAK SALONUN YER ALACAĞI CAMİİ İNŞAATI "KADIŞEHRİ MERKEZ CAMİİ DERNEĞİ"NCE YAPILACAKTIR. BUGÜN TEMELİNİ ATACAĞIMIZ BU PROJE DAHİLİNDE; 1.600 M2 BODRUM KAT, 1.200 M2 ZEMİN KAT, 1.700 M2 CAMİ ALANI, ÇİFT MİNARELİ VE ASANSÖR SİSTEMİ BULUNAN, 3.000 CEMAAT KAPASİTELİ BÜYÜK BİR İBADETHANE İNŞAA EDİLECEKTİR. YİNE 47 ADET İŞYERİNİN YANI SIRA, ALYT KATINDA KUR`AN KURSU, SOSYAL VE KÜLTÜREL SALONLAR, ŞADIRVAN, CENAZE YIKAMA VE UMUMA HİTAP EDECEK HAMAM BÖLÜMLERİYLE İLÇEMİZ İÇİN ÖRNEK BİR TESİS OLACAKTIR.

  YOZGAT`IMIZIN MEDAR-I İFTİHARI İŞADAMIMIZ SAYIN BİLAL ŞAHİN BEYE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, ARAMIZDA GÖRMEKTEN SON DERECE MUTLU OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTİYORUM. İLÇEMİZE YAPILACAK OLAN BU CAMİİ İNŞAATININ YAPIMINDA DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYECEĞİNE GÖNÜLDEN İNANIYOR SAYGILAR SUNUYORUM.

  YEREL YÖNETİMLERİN ÖZELLİKLE KÜÇÜK İLÇELERDEKİ HİZMETLERİN NE DERECE ZOR VE KIT İMKANLARLA YAPILDIĞINI BİLEN VE İLÇEMİZE YAPILAN HER BİR HİZMETTE EMEKLERİNİ ESİRGEMEYEN AK PARTİ GURUP BAŞKAN VEKİLİMİZ VE SAYIN YOZGAT MİLLETVEKİLLERİMİZİN  DE BU ÇALIŞMALARIMIZDA DESTEK VE KATKILARINI DEVAM ETTİRECEĞİNE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR.

  BU TESİSLERİN HİZMETE KAZANDIRILMASINDA , EMEĞİ GEÇEN BAŞTA MADDİ VE MANEVİ DESTEKLERİNİ BİZLERDEN ESİRGEMEYEN  İLÇEMİZ HALKINA,  ESNAFIMIZA, BÜTÜN YÜRDIMSEVERLERE, DERNEK BAŞKANIMIZ UĞUR AKSU`YA VE DERNEK ÜYELERİNE  VE BURALARA KADAR GELEREK BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYAN SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE EN İÇTEN ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.  DUYURULAR
  PİYASALAR
  İMKB
  102715 TL
  ALTIN
  224,680 TL
  DOLAR
  5,2843 TL
  EURO
  5,9542 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı5 Kişi
  Bugün Gelen73 Kişi
  Toplam Hit770856 Kişi