HAVA DURUMU
-5°C / 7°C
Parçalı Bulutlu
ANKET
Evet
  KADIŞEHRİ BELEDİYESİ ÇEVRE YOLU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI20-09-2011

  Kadışehri Belediyesi, ilçe merkezinden geçen Sivas-Akdağmadeni-Tokat bağlantılı yolun yarattığı sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çevre yolu projesini hayata geçirmek üzere çalışma başlattı.

  Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, Sivas-Tokat bağlantılı yolun Kadışehri ilçe merkezinden geçmesi nedeniyle yolun sürekli bozulduğunu, transit geçişlerde trafiğin aksayıp, esnafın yazın tozdan, kışın da çamurdan şikayet ettiğini belirtti. Yolu özellikle ağır tonajla araçların kullandığını belirten Karadavut, ``Sorunu çözmek amacıyla alternatif bir yol yapmak üzere çalışma başlattık. İlçe merkezinin yakınından yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda bir çevre yolu yapıyoruz`` dedi.

  Karadavut, yolun tamamlanıp, ulaşıma açıldığında ilçe merkezindeki trafiğin rahatlayıp, sorunların da büyük oranda çözüme kavuşmuş olacağını belirterek, ilçe merkezindeki yollarda da iyileştirme yapıp, sıcak asfalt döktüklerini bildirdi.

  İlçe merkezindeki 2 bin 200 metre uzunluğundaki yolu bölünmüş yola dönüştürüp, yağmur suyu kanalizasyon şebekesi döşettirdiklerini ifade eden Karadavut, ``Yapılan çalışma ile ilçe merkezimizdeki esnafımızı yazın tozdan, kışın da çamurdan kurtarmış olduk. Yapmış olduğumuz bu çalışmalara Yozgat Valisi Necati Şentürk de destek verdi`` dedi.

                             


  ÇALILI TEPE SOSYAL TESİSİ13-12-2011

  İlçemiz Vasfıbey Mahallesinde bulunan aynı zamanda  da mesire alanı özelliği taşıyan "Çalılı Tepe Dinlenme Parkı ve Sosyal Tesisi" hizmete açılmıştır.Bu tesis  ve park kentimizin adeta akciğerleri konumundadır.Hemşehrilerimizin yanı sıra dışarıdan gelen misafirler için en nezih ve temiz bir ağırlama imkanı sunmaktadır."Çalılı Tepe"olarak bilinen bu mevkide gerekli düzenleme ve çalışmalar Belediyemiz tarafından yaptırılarak,halkın hizmetine sunulmuştur.Dinlenme parkı alanında 5 adet kamelya ve süs havuzunun yanı sıra,meşe ve değişik bitki örtüsü yer almakta.Çocuklara yönelik oyun gruplarının da yer aldığı parkın alt kısmında da "Halı Saha Tesisi" mevcuttur.
  CANLI HAYVAN PAZARININ AÇILIŞI01-12-2011


     

  CANLI HAYVAN PAZARI AÇILIŞI


  Kadışehri İlçemizde  haftanın her pazar günü kurulan "Canlı Hayvan Pazarı" bölgesel özellik arz etmektedir.Çevre yerleşim yerlerinin, ilçelerin ve illerin yanı sıra özellikle Orta Anadolu ve Karadeniz yöresindeki  canlı hayvan tüccarlarına hitap etmektedir.Oldukça hareketli geçen pazar  ilçe ekonomisine de canlılık katmaktadır.
    Bu doğrultuda Belediye Başkanlığı olarak hem daha rahat bir alış-veriş ortamı  ve imkanı sağlamak hem de sağlıklı bir fiziki mekan tesisi amacı ile  Canlı Hayvan Pazarı`nı mevcut yerinden nakledilmesi için Çaypınar Mahallesinde yeni bir pazar yeri oluşturuldu.
    Günün şartlarına cevap verecek mahiyette oluşturulan Canlı Hayvan Pazarı ile hem hayvan tüccarları daha modern bir pazarda alış-veriş yapacak hemde ilçemizdeki  hayvancılık gelişerek ekonomik katkı sağlanmış olacaktır.
    Toplam 10,000 m2 alana kurulan  Pazar yeri`nin çevresinde gerekli ağaçlandırma çalışmaları yapılmış olup Pazarımız AB Standartlarında hizmet vermeye başlamıştır.Canlı hayvan pazarı ile ilçemizde yeni yapılan kapalı halı sahamızın açılışlarını Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ,Yozgat Valisi Necati ŞENTÜRK,Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Yusuf BAŞER,Ertuğrul SOYSAL,İlçe Belediye Başkanımız Davut KARADAVUT ve bir çok katılımcıların eşliğiyle açılışları yapılmıştır.


  ,
  DUYURULAR
  PİYASALAR
  İMKB
  99835 TL
  ALTIN
  239,938 TL
  DOLAR
  5,7445 TL
  EURO
  6,4830 TL
  İSTATİSTİKLER
  Aktif Kullanıcı12 Kişi
  Bugün Gelen167 Kişi
  Toplam Hit785456 Kişi